Každý jsme anděl s jedním křídlem... Abychom vzlétli, musíme se objemout.....

Koťátka

29. ledna 2008 v 16:40 | Teryšek |  ♥Zvířátka♥

Kočky a koťata

Proč si pořídit kočku

Kočka je správné zvíře. Je to kamarád, který nevyžaduje tolik péče. Kočka je samostatná, vnímavá a čistotná. Do městských bytů je to ideální zvířátko,protože se nemusíte starat o venčení a procházky.

Kočičí povaha

Každá kočka má svou povahu, v jednom se ale shodují, když se kočka urazí, tak se s váma "nebaví" třeba dva dny. Jak to kočičku přejde, tak si vám klidně lehne na klín a nechá se hladit. Dává tím najevo: "Já jsem ti už odpustila." Pak si postupem času všimnete, že se role obrací a nejste pán vy, ale kočka. Není to tak docela pravda, za chování koček můžou její dávní předci. Kočka narozdíl od psa nikdy nežila ve smečce. Kočka je samostatná, nepotřebuje pána a nepotřebuje panovat. Kočka jednoduše přijde za vámi,pokud se jí chce. Základem vztahu s kočkou je vzájemná tolerance. Kočka je přítulnější a hravější než kocour. Kocour má sklony k toulání a rád bojuje o svá teritoria. Pokud je ale kocourek kastrovaný, tak má vlastnosti jako kočka. Nejkrásnější vlastnost kočky je, že 60% svého času prospí.

Jak si vybrat kočku

Dobře zvažte, jestli chcete kočku pro radost nebo pro chov a výstavy. Jestliže chcete jenom mazlíčka, tak není zapotřebí pořizovat čistokrevnou kočku. Jako společníci jsou úplně stejní. Při výběru kočky se rozhodněte, jestli má mít krátkou nebo dlouhou srst. Dlouhá srst se musí každý den vyčesávat. Než si vyberete koťátko, tak se pořádně rozmyslete. Kočka se dožívá až 15ti let. Při výběru kočky se zeptejte na očkování a odčervení. Zdraví koťátka poznáte podle čistých uší, očí, nosu, podle kvality srsti.

Základní vybavení pro kočku

odpadní miska, lopatka, stelivo pro kočky, miska na vodu, miska na žrádlo, škabadlo, cestovní přepravka (je důležitá i při transportu k veterináři), pelíšek, kartáč, nějaké hračky.

Správná výživa

Kočky jsou věční jedlíci. Strava by měla být podávána pravidelně. Pro koťata do půl roku jim stravu předkládáme 3-4 denně, pro starší 1-2 denně. Jídlo jim vždy dávejte z čisté a umyté misky. Jestliže kočka ucítí, že je na misce nějaké staré jídlo, tak se nemusí stravy dotknout už vůbec. Při vaši velké pracovní vytíženosti, můžete dát kočkám misku se suchou stravou a ony si budou celý den brát podle potřeby, nebudou trpět hladem. Nikdy nezapomeňte dát kočkám čerstvou vodu. Pro krmení najděte kočce klidné místo, kde jí nebude nikdo vyrušovat. Nekrmte kočku zbytky, potřebuje mít vyváženou stravu. Tu vám zajistí kupované výrobky (konzervy, granule). Mléko není náhrada za vodu! Čerstvá strava Kočka občas přivítá čerstvou stravu. Pokud chcete krmit kočku pouze čerstvou stravou, dbejte na její pestrost a vyváženost.

Problémy a nezvyklé chování

bázlivá kočka nosí ocas stažený mezi nohy a působí odtažitě. Může utíkat před neznámými lidmi. Toto může být způsobeno neočekávanou změnou nebo není zvyklá na lidi.
agresivní chování kočky se obecně nechovají agresivně k lidem. Pokud začne kousat nebo škrábat, může to znamenat, že jí něco bolí nebo něco cítí
neurotické olizování kočka si pravidelně pečuje o srst, můžete si však všimnout, že si o ní pečuje víc než je obvyklé. Toto je způsobeno nervozitou. Pokuste se kočku uklidňovat. Přehnané olizování ji může způsobit vypadávání srsti.
pokojové rostliny jako pochoutka jestliže vám kočka pojídá pokojové květiny(obvykle z důvodu, že nemá přístup k zeleni), zařiďte jí zvlášť květináč s trávou. Pozor na jedovaté pokojové rostliny (Azalka, Caldium, Plamének, Stračka, Diefenbachie, Břečťan, Jmelí bílé, Oleandr, Filodendron,Rhododendron).
odkazy
www.hdw-inc.com -- obsáhla stránka věnovaná převážně bengálským kočkám, můžete zde poslat kočičí pohledy
www.xmission.com- kočičí slovník
www.catsinfo.com- spousta informací o kočkách
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama